کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  دوشنبه، ۷ خرداد‌‌ماه ۱۴۰۳ | Monday, May 27, 2024
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون مطالب
 

  

چراغ راهنما ماشین و کاربرد آن

یک‌‌شنبه، ۳۰ اردیبهشت‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۷:۱۹

چراغ راهنما ماشین و فلاشر از جمله مهم‌ترین قطعات خودرو است که نقش حیاتی برای پیشگیری از تصادفات را به عهده دارد. راننده با استفاده از این چراغ رانندگان دیگر را از جهت تغییر خودرو مطلع می‌کند. خرابی این قطعه یا عدم استفاده درست از آن می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد.

ادامه مطلب...

نگهداری و مراقبت از لاستیک خودرو

دوشنبه، ۲۴ اردیبهشت‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۴:۵۱

لاستیک‌های خودرو نقش بسیار مهم و حیاتی در خودرو دارند و به عنوان پاشنه آشیل عمل می‌کنند. لاستیک ها به دلیل استفاده مکرر از خودرو به مرور زمان فرسوده می‌شوند. تایرها مانند هر قطعه دیگری نیاز به نگهداری و مراقبت دارند تا مدت زمان بیشتری برای خودرو کار کنند.

ادامه مطلب...

آموزش روش های پنچرگیری خودرو

چهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۳:۲۸

پنچر شدن ماشین، یکی از عادی‌ترین مشکلاتی است که رانندگان با آن مواجه می‌شوند. پنچرگیری خودرو به نظر کار سختی می‌آید و به همین دلیل برخی راننده‌ها، خصوصا کسانی که به تازگی گواهینامه گرفته‌‌اند، از آن واهمه دارند. اما تعویض لاستیک پنچر با لاستیک زاپاس کار چندان سختی نیست و تنها کافی است تمامی مراحل را گام به گام انجام دهید.

ادامه مطلب...

تاکید پلیس بر غیرقانونی بودن تبلیغ دریافت گواهینامه رانندگی بدون آزمون

تصادف منجر به فوت با گواهینامه رانندگی جعلی قتل عمد محسوب می‌شود

سه‌‌شنبه، ۱۸ اردیبهشت‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۲:۲۲

در فضای مجازی تبلیغاتی با عنوان «در اولین آزمون رانندگی قبول شوید»، «با خرید سوالات آیین‌نامه رانندگی با آخرین تغییرات شما دیگر نیازی به خواندن کتاب آیین‌نامه نخواهید داشت و «فروش گواهینامه رانندگی» مشاهده می‌شود.

ادامه مطلب...

چگونه مکانیک همراه خود باشیم؟

دوشنبه، ۱۷ اردیبهشت‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۲:۳۴

برخی اشکالات در خودرو به وجود می‌آید که می‌توان به راحتی آن را حل کرد، تنها کافی است نسبت به آن آگاهی داشته باشید و بدانید چگونه می‌توانید مکانیک همراه خود باشید.

ادامه مطلب...

بیایید یک بار دیگر واکنش‌هایمان درطول رانندگی را بازنگری کنیم

چهارشنبه، ۱۲ اردیبهشت‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۶:۵۷

در سالی که گذشت، نرخ جانباختگان سوانح رانندگی با افزایش 4.9 درصدی به 17,177 تن رسید؛ رقمی که اگر شمار کشته‌شدگان جنگی بود، به‌عنوان جنایت جنگی شناخته می‌شد! بنابر گزارش پلیس‌راهور، عامل اصلی 60 درصد این مرگ‌های ناگوار توجه‌نکردن به جلو، کنترل نکردن خودرو و خستگی راننده عنوان شده است؛ اما باقی آن چطور؟ فارغ از این حقیقت که خودروهای ما استاندارد ایمنی لازم را ندارند، نمی‌توانیم از این حقیقت چشم‌پوشی کنیم که رانندگی تهاجمی داریم.

ادامه مطلب...

قوانین استفاده از چراغ ماشین در رانندگی

شنبه، ۰۸ اردیبهشت‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۹:۳۳

چراغ، جزو لاینفک خودرو به حساب می‌آید که رانندگی بدون آن، غیرقابل‌تصور است. چراغ‌ها کاربردهای متعددی دارند، ولی اهمیت آن‌ها در روشن کردن مسیر و تشخیص خودرو و ابعاد آن توسط سایرین خلاصه می‌شود.

ادامه مطلب...

قوانین و مقررات توقف در رانندگی

دوشنبه، ۰۳ اردیبهشت‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۶:۵۵

پارک خودرو در مکان‌های مختلف آداب و رسوم خاصی دارد. رانندگان نمی‌توانند در هر زمان و مکان دلخواه، وسیله نقلیه خود را متوقف یا پارک کنند. توقف، یکی از موارد مهمی است که در قوانین رانندگی در خیابان و معابر شهری به آن اشاره شده و شامل بایدها و نبایدهای متعددی می‌شود که کلیه رانندگان موظف به پیروی از آن‌ها هستند. طبق قوانین و مقررات توقف در رانندگی:

ادامه مطلب...

راهکارهای پیشگیری از سرقت خودرو در دوران عید

دوشنبه، ۲۸ اسفند‌‌ماه ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۰:۲۵

در دوران عید، با افزایش تعداد مسافران و تردد در جاده‌ها، خطرات مربوط به سرقت خودرو نیز افزایش می‌یابد. برای حفاظت از خودروهای خود در این دوران پرترافیک، تدابیر احتیاطی و نکات ایمنی بسیار مهم است.

ادامه مطلب...

تنظیم باد تایر راهی برای ایمنی

شنبه، ۲۶ اسفند‌‌ماه ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۱:۰۳

هر راننده‌ای باید آگاه باشد که تنظیم صحیح باد تایرهای خودرو یکی از مهم‌ترین عواملی است که بر ایمنی، عملکرد و بهره‌وری خودرو تأثیر می‌گذارد.

ادامه مطلب...

نکات مهم رانندگی برای خانم ها؛ توصیه های ایمنی و آموزشی

دوشنبه، ۲۱ اسفند‌‌ماه ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۲:۲۴

هیچ چیزی نباید به عنوان مانعی برای رانندگی خان ها محسوب شود. اما به عنوان یک زن، دانستن برخی از نکات مهم رانندگی برای خانم ها باعث می‌شود که نه تنها اعتماد به نفس شما حین رانندگی افزایش پیدا کند، بلکه بتوانید در موقعیت‌های مختلف عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارید. رانندگی ایمن به شما این امکان را می‌دهد تا به مرور در فرصت‌های یادگیری مداوم قرار بگیرید و بدون بروز مشکل به رانندگی خود ادامه دهید تا به اندازه کافی در این کار حرفه ای شوید.

ادامه مطلب...

دلیل اصلی ترکیدگی سیلندر خودرو

علت و نشانه شاتون زدن موتور خودرو

شنبه، ۱۹ اسفند‌‌ماه ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۵:۲۸

قطعاتی در خودرو وجود دارد که شاید اسم آن ها را رانندگان تابحال نشنیده باشند. این قطعات کوچک نقش مهمی در سیستم خودرو ایفا می کنند و بی توجهی به آن ها می تواند سبب استهلاک و در نهایت تخریب آن ها شود.

ادامه مطلب...

مهم ترین نکات رانندگی در جاده و سفر

چهارشنبه، ۱۶ اسفند‌‌ماه ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۸:۳۶

رانندگی در جاده با سطح شهر بسیار متفاوت است و دانستن نکات رانندگی در جاده و سفر می‌تواند برای به حداقل رساندن خطرات و افزایش کارایی شما در طول مسافرت بسیار کمک‌کننده باشد. به عنوان مثال استفاده بیش از حد از ترمز هنگامی که می‌توان با دنده معکوس سرعت خودرو را به نحو ایمن کاهش داد، کار اشتباهی است که احتمال بروز خطر و خرابی سیستم ترمز را در طول سفر افزایش می‌دهد.

ادامه مطلب...

روش صحیح تنظیم و حذف نقاط کور آینه های خودرو

دوشنبه، ۱۴ اسفند‌‌ماه ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۴:۰۴

احتمالاً مربی آموزشگاه رانندگی، به شما گفته بود که آینه خود را به نحوی تنظیم کنید تا انعکاس کناره‏ های بدنه خودرو در آن نمایان باشد.

ادامه مطلب...

ترفندی برای از بین بردن یخ زدگی روی شیشه ماشین

دوشنبه، ۰۷ اسفند‌‌ماه ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۹:۳۹

یکی از مشکلاتی که هوای بسیار سرد برای اتومبیل ایجاد می کند بستن لایه ای از برفک و یخ بر روی شیشه ی ماشین است که با استفاده از برف پاکن ها نیز نمی توان آن را از بین برد.

ادامه مطلب...

میزان ضد یخ لازم برای هر خودرو چقدر است؟

شنبه، ۰۵ اسفند‌‌ماه ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۸:۱۱

ضد یخ که در تابستان با نام ضد جوش شناخته می شود، مایعی است که درون رادیاتور ریخته می شود تا از یخ زدن آب رادیاتور جلوگیری کند و در تابستان هم سبب بالا رفتن نقطه جوش می شود. زیرا در صورت افزودن ضد یخ به مایع رادیاتور، افزایش دمای خودرو به علت کارکرد موتور سبب جوش آوردن موتور نمی شود. ضد یخ مایعی الکلی از جنس اتیلن گلیکول است که معمولا به رنگ های آبی، سبز، قرمز و نارنجی مشاهده می شود.

ادامه مطلب...

روغن گیربکس خودرو را چه زمانی عوض کنیم؟

دوشنبه، ۳۰ بهمن‌‌ماه ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۱:۳۵

روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور باید به صورت دوره ای تعویض شود؛ موردی که بسیاری از صاحبان خودرو به آن توجه نمی‌کنند.

ادامه مطلب...

نکات مهم رانندگی در هوای بارانی

شنبه، ۲۸ بهمن‌‌ماه ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۶:۴۳

رانندگی در باران نیازمند مهارت است که از سر خردن ماشین جلوگیری شود تکنیک های رانندگی در باران برای هر راننده ای مهم است در این مطلب سعی شده تا در کنار یکدیگر به مرور تمام نکاتی که لازم است در شرایط جوی نامناسب و جاده بارانی برای داشتن سفری امن و پر آرامش رعایت کنیم بپردازیم.

ادامه مطلب...

روش تشخیص خرابی باتری خودرو

دوشنبه، ۲۳ بهمن‌‌ماه ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵:۰۱

باتری خودرو را شاید بتوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های خودرو دانست که شروع کار با آن صورت می‌گیرد و زمینه ساز فعالیت بخش‌های دیگر خودرو نیز می‌شود. در این مطلب قصد داریم به روش های تشخیص خرابی باتری خودرو بپردازیم.

ادامه مطلب...

دلیل لرزش فرمان در حین ترمزگیری

چهارشنبه، ۱۸ بهمن‌‌ماه ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۳:۱۷

ممکن است وقتی با خودروی خود در حال حرکت هستید و قصد دارید توقف کنید، ناگهان پس از ترمزگیری احساس کنید فرمان دچار لرزش شده است.

ادامه مطلب...

۲۵/
 
درباره آموزشگاه رانندگی هنگام سخن مدیر

 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

آموزشگاه رانندگی هنگام


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ميدان رسالت، خيابان هنگام، نبش خیابان بهار

تلفن: ٧٧٢٠٩۴۴۵ - ٧٧٢٠٩۴۴۶ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@hengam.info

 

© ۱۴۰۳ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی هنگام محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی