کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  دوشنبه، ۲۳ تیر‌‌ماه ۱۳۹۹ | Monday, July 13, 2020
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون مطالب
 

پارک سنگ چین (پارک ال)

  حرکت به صورت دنده عقب و رفتن به کوچه ی فرعی بصورت ال (هلال) در تقاطع ها را سنگ چین (پارک ال) گویند.  

 دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹:۰۱|

دقت کنید سنگ چین از خیابان فرعی به اصلی ممنوع میباشد و در هر کجا بصورت دنده عقب تصادف کردید مقصرید مگر منطقه‌‌ایکه ممنوعه نباشد و شما بخواهید اتومبیل را بصورت دنده عقب پشت سر اتومبیل دیگری پارک کنید.

نحوه ی انجام پارک ال (سنگ چین):
انجام آن به این صورت است که ابتدا اتومبیل را با فاصله‌‌ی عرضی ۵۰ سانت از جدول (پارک ۳۰ سانت) و به طول حدود ۱۵ متر از دهانه‌‌ی تقاطع جلو برده و اتومبیل را متوقف نمایید و دسته دنده را در دنده عقب قرار داده و با راهنمای سمت راست به صورت حرکت لاک‌‌پشتی حرکت کنید حدود ۵۰ یا ۶۰ سانت که حرکت کردید توقف نموده (توقف خروج از پارک) مجددا حرکت کنید از پایین شیشه‌‌ی بزرگ عقب نگاه کنید نزدیک تقاطع که شدید توقف کنید (توقف عابر پیاده) باز به سمت عقب حرکت کنید از شیشه‌‌ی سه گوش درب عقب (لچکی) اول جدول و آسفالت کوچه را که دیدید توقف نمایید (توقف رعایت حق تقدم) مجددا حرکت کنید باتوجه به قوس (هلال کوچه) اگر قوس سر کوچه کم بود فرمان را سریعتر بچرخانید ولی اگر قوس کوچه بزرگ بود فرمان را با حرکت لاک‌‌پشتی برابر کرده و با توجه به قوس دور بزنید اتومبیل شما که در راستای جدول (بصورت موازی) قرار گرفت اتومبیل را متوقف نمایید و فرمان را به سمت چپ برگشت دهید تا فرمان و اتومبیل شما صاف شود مجددا با دنده‌‌ی عقب بصورت لاک‌‌پشتی حرکت کنید و به فاصله‌‌ی عرضی ۵۰ و بطول حدود ۱۵ متر از دهانه‌‌ی تقاطع عقب رفته و اتومبیل خود را متوقف کنید.

حال اگر وقتی وارد کوچه میشوید ته اتومبیل شما دور میشود (فاصله‌‌ی عرضی زیاد میشود) به دو روش میتوانید اتومبیل را نزدیک کنید:

۱- موقعی که دنده عقب میروید ته اتومبیل را به جدول کوچه‌‌ای که میخواهید وارد شوید نزدیکتر کنید بعد فرمان را به سمت چپ صاف کنید و مقداری اضافه‌‌تر به سمت چپ بچرخانید تا اتومبیل شما با جدول صاف شود و بعد از صاف کردن اتومبیل سریع مقدار اضافی فرمان را به سمت راست صاف کنید و حدود ۱۵ متر به سمت عقب بروید و اتومبیل را متوقف کنید.

۲- بعد از اینکه اتومبیل شما وارد کوچه شد فرمان را صاف کنید و بعد مقداری فرمان را به سمت راست گرفته ته اتومبیل را به جدول نزدیک کنید بعد باز فرمان را به سمت چپ اضافه بگیرید تا اتومبیل با جدول به فاصله‌‌ی ۵۰ سانت موازی که شد سریع فرمان را صاف نمایید و حدود ۱۵ متر عقب بروید و اتومبیل را متوقف کنید.

ولی اگر ته اتومبیل شما داره به جدول نزدیک میشود قبل از اینکه اتومبیل شما موازی با جدول شد فرمان را برگشت داده تا ته اتومبیل با جدول نزدیک نشود ولی موقع عقب رفتن مواظب باشید اتومبیل شما از جدول فاصله نگیرد یعنی فرمان را کمی به سمت راست بگیرید تا اتومبیل با جدول موازی شود بعد فرمان را سریع صاف کنید که باز اتومبیل شما دور نشود دقت کنید که اتومبیل فقط به وسیله‌‌ی فرمان دور و نزدیک میشود.


 

پارک سنگ چين (پارک ال)

یادداشت | آموزشی

کد محتوا: ۲۲۰۵

ارسال: دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹:۰۱

به روز شده: دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰:۱۷

کلید واژه‌‌ها: رانندگی، پارک سنگ چین، پارک ال، دنده عقب، تصادف

نوع: یادداشت

موضوع: آموزشی

فرستنده: دبیر سرویس محتوا

منبع: وبلاگ آموزش نکات و ترفندهای رانندگی

پیوند:

بازدید: ۱۲۳

زبان: پارسی

(۶ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...

درباره آموزشگاه رانندگی هنگام سخن مدیر

 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

آموزشگاه رانندگی هنگام


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ميدان رسالت، خيابان هنگام، نبش خیابان بهار

تلفن: ٧٧٢٠٩۴۴۵ - ٧٧٢٠٩۴۴۶ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@hengam.info

 

© ۱۳۹۹ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی هنگام محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی