کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  چهارشنبه، ۴ اردیبهشت‌‌ماه ۱۳۹۸ | Wednesday, April 24, 2019
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون دانشنامه آرشیو درباره ما تماس با ما
 

توصیه هایی برای رانندگی در ایام تعطیلات

  در این مقاله سعی داریم با چند توصیه، رانندگی در مسیرهای شلوغ را برایتان بی دردسر و راحت کنیم. اگر به تازگی رانندگی را آموخته اید، این توصیه برایتان بسیار مفید خواهد بود.  

 شنبه، ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷:۰۱|

گر قصد دارید برای تعطیلات با خودروی شخصی تان به سفر بروید یا به مکان های پررفت و آمد سری بزنید، نگاهی به توصیه هایی که در زیر آمده است بندازید تا از خطرات ناشی از شلوغی راه ها در امان باشید. هنگام رانندگی در مسیرهای شلوغ باید توجه بیشتری به مسیر کرد و عادات رانندگی خطرناک را تغییر داد.
در این مقاله سعی داریم با چند توصیه، رانندگی در مسیرهای شلوغ را برایتان بی دردسر و راحت کنیم. اگر به تازگی رانندگی را آموخته اید، این توصیه برایتان بسیار مفید خواهد بود.

مراقب افزایش ترافیک انسانی باشید.

در روزهای تعطیل، ترافیک انسانی بویژه کودکان مهمترین چیزی است که رانندگان باید به آن توجه کنند. در مراکز پر رفت و آمد شهر معمولاً تعداد کودکانی که بدون توجه به اطراف مشغول بازی هستند، بسیار زیاد است. چه تازه کار باشید، چه یک راننده با تجربه هنگام رانندگی در خیابان های شلوغ باید حواستان به عابرین پیاده باشد. در آموزش های رانندگی روی توجه به عبور و مرور تاکید زیادی می شود، باید بدانید که در روزهای تعطیل و مسیرهای شلوغ باید بیشتر از همیشه این توصیه را مدنظر داشته باشید. این نکته را هم بدانید که در روزهای برفی، کودکان نمی توانند تشخیص دهند که خیابان پوشیده از برف کجا شروع می شود و کجا تمام می شود.

مراقب شرایط آب و هوایی باشید.

اگر مشغول رانندگی در مسیرهای برفی هستید، باید حواستان به لغزندگی جاده باشد. سرعت خودرو باید کمتر از حد معمول باشد و فاصله با خودروی جلویی هم باید کمی بیشتر از معمول باشد. هنگام رانندگی در روزهای برفی همواره این نکته را به یاد داشته باشید که هر لحظه ممکن است نیاز به ترمز کردن باشد.

مراقب راننده های بی احتیاط باشید.

در روزهای تعطیل اکثر مردم از خانه هایشان خارج می شوند و در این میان مردم تعداد راننده های بی احتیاط هم کم نیست. برخی از راننده ها هم هسند که همه آموزه های رانندگی را از پنجره ماشین بیرون می اندازند و شروع به رانندگی و به خطر انداختن دیگران می کنند. اگر در مسیر با این راننده ها برخورد کردید، حتماً با پلیس تماس بگیرید تا از یک تصادف جدی جلوگیری کرده باشید.

در درجه اول به رانندگی توجه کنید.

اکثر افراد تعطیلات را با دوستان و خانواده می گذرانند. اگر شما هم با دوستان یا خانوادتان همراه هستید، صرف نظر از هر اتفاقی که داخل ماشین در حال رخ دادن است؛ در درجه اول حواستان به رانندگی باشد. حواستان باشد که ایمنی مسافران از هر چیزی مهم تر است. در ضمن به عنوان راننده ماشین باید چک کنید که همه سرنشینان خودرو کمربند ایمنی را بسته باشند.

 

در پایان هم یادآور می شویم که رانندگی ایمن می تواند تضمینی برای گذراندن تعطیلاتی آرام و بی دردسر باشد.


 

توصيه هايي براي رانندگي در ايام تعطيلات

خبر | اجتماعی

کد محتوا: ۱۱۴۷

ارسال: شنبه، ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷:۰۱

به روز شده: یک‌‌شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶:۳۱

کلید واژه‌‌ها: مسافرت - نوروز- ایمن - رانندگی

نوع: خبر

موضوع: اجتماعی

فرستنده: برنامه ریزی آموزشگاه رانندگی هنگام

منبع: www.guilandr.ir

پیوند:

بازدید: ۶۲

زبان: پارسی

(۱ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

آموزشگاه رانندگی هنگام


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ميدان رسالت، خيابان هنگام، نبش خیابان بهار

تلفن: ٧٧٢٠٩۴۴۵ - ٧٧٢٠٩۴۴۶ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@hengam.info

 

© ۱۳۹۸ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی هنگام محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی