کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  چهارشنبه، ۱ خرداد‌‌ماه ۱۳۹۸ | Wednesday, May 22, 2019
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون دانشنامه آرشیو درباره ما تماس با ما
 

راه هایی موثر برای کاهش مصرف سوخت خودرو

  گرانی قمیت بنزین نه تنها یکی از دغدغه های اصلی این روزهای کشورمان می باشد بلکه مشکلی جهانی به شمار می آید و شرکت‌ های تولید کننده خودرو در سرتاسر جهان سعی دارند تا محصولاتی طراحی و تولید کنند که سوخت کمتری مصرف می‌ کنند.  

 چهارشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶:۰۴|

راه هایی موثر برای کاهش مصرف سوخت خودرو
 
1- فشار تایر خود را حداقل یکبار در ماه بررسی کنید. لاستیک های کم باد، موجب افزایش مصرف سوخت می شوند. بدین صورت که میانگین 400 میلی بار کاهش فشار باد در تایر خودرویتان موجب افزایش مصرف سوخت 2 درصدی و کاهش عمر تایرها تا 25 درصد می گردد.
 
2- فیلتر هوای خودرویتان را در بازه زمانی مشخص بررسی و در صورت لزوم تعویض کنید. اگر فیلتر هوا کثیف باشد ورود جریان هوا به موتور مختل می شود و بنزین بیشتری می سوزاند.
 
3- باک ماشین را زیادی پرنکنید چون ممکن است سرریز بشود.
 
4- در صورت لزوم، از کروز کنترل استفاده کنید. این موضوع می تواند تا 6 درصد مصرف سوخت خودرویتان را در بزرگراه ها کاهش دهد.
 
5- کابل باطری خودرویتان را حتما بازرسی کنید ، پوسیده شدن کابل باطری سبب اختلال در انتقال جریان برق به قسمت مختلف خودرو می شود و همین موضوع باعث مصرف سوخت بیشتری می گردد. از این رو توصیه می شود کابل باطری هر چند مدت یکبار تمیز و بازبینی شود.
 
6- اجازه ندهید خودرویتان بیشتر از 1 دقیقه درجا کار کند چراکه مصرف سوخت را تا 2 برابر افزایش می دهد. همچنین برای گرم کردن خودرو پیش از حرکت در حدود 20 ثانیه صبر کنید سپس با سرعت کم شروع به حرکت نمایید.
 
7- سعی کنید در صورت امکان با دنده سبک برانید. رانندگی با دنده سبک راهکاری برای صرفه جویی در مصرف سوخت می باشد. برای مثال رانندگی با سرعت 90 کیلومتر در ساعت با دنده 3 در حدود 25 درصد سوخت بیشتری نسبت به رانندگی با همان سرعت با دنده 5 مصرف می کند.
 
8- با حفظ فاصله خود را با خودروی جلویی ، از ترمزهای شدید بپرهیزید. تحقیقات نشان می دهد که تکنیک های رانندگی تا 30 درصد می تواند کارایی سوخت را تحت تاثیر قرار دهد.
 
9- تا جایی که امکان دارد از بردن لوازم غیر ضروری در سفرهایتان اجتناب نمایید. وسایل اضافی همچون باربند ، که موجب ایجاد مقاومت در برابر باد می شوند را بردارید.
 
10- هیچ وقت پیش از خاموش کردن ماشین گاز ندهید. این کار هم موجب هدر رفتن بنزین می شود و هم باعث فرسوده شدن سیلندرها خواهد شد.
 
11- در بازه های زمانی مشخص ترمزهای ماشین را بررسی کنید و در صورت لزوم آنها را تنظیم کنید. اگر ترمز کاملاً تنظیم نباشد مقاومت زیاد و سوخت بیشتری مصرف می شود.
 
12- کیفیت بنزین نیز می تواند به عنوان یکی از مهم ترین نکات موجود در زمینه کاهش مصرف سوخت بشمار آید. از بنزین سوپراستفاده نمایید .بنزین سوپر دارای اکتان بالاتری است. این نوع از بنزین ضمن اینکه ضرر کمتری به موتور می رساند ، موجب بهبود عملکرد در خودرو می شود و در نتیجه مصرف سوخت را کاهش می دهد.


 

راه هايي موثر براي کاهش مصرف سوخت خودرو

دانشنامه | علمی

کد محتوا: ۱۰۸۹

ارسال: چهارشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶:۰۴

به روز شده: چهارشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱:۴۰

کلید واژه‌‌ها:

نوع: دانشنامه

موضوع: علمی

فرستنده:

منبع:

پیوند:

بازدید: ۳۵۷

زبان: پارسی

(۱ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

آموزشگاه رانندگی هنگام


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ميدان رسالت، خيابان هنگام، نبش خیابان بهار

تلفن: ٧٧٢٠٩۴۴۵ - ٧٧٢٠٩۴۴۶ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@hengam.info

 

© ۱۳۹۸ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی هنگام محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی